![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12156161
*
nr 1215 6161
Spegel
Gustaviansk stil. Höjd: 58
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:01:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 07:08:37
1
100 kr
2/11 22:23:17
2
300 kr
4/11 19:35:58
3
600 kr
4/11 19:41:06
3
450 kr
5/11 18:55:06
4
400 kr
5/11 18:55:06
3
450 kr (Budbetjänt)
5/11 18:56:01
5
500 kr
5/11 18:56:01
3
600 kr (Budbetjänt)
5/11 18:56:28
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1215 6161
Spegel
Gustaviansk stil. Höjd: 58
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 07:08:37 | 1 | 100 kr |
2/11 22:23:17 | 2 | 300 kr |
4/11 19:35:58 | 3 | 600 kr |
4/11 19:41:06 | 3 | 450 kr |
5/11 18:55:06 | 4 | 400 kr |
5/11 18:55:06 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:56:01 | 5 | 500 kr |
5/11 18:56:01 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
5/11 18:56:28 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53